Naujienos Prie „Šiaulių energijos“ eglučių surinkimo akcijos prisijungė ir ginkūniškiai

Prie „Šiaulių energijos“ eglučių surinkimo akcijos prisijungė ir ginkūniškiai

2017.01.11

AB „Šiaulių energija“ jau penktą kartą surengė eglučių surinkimo akciją. Sausio 9-10 dienomis įvairiose Šiaulių miesto vietose ir Ginkūnuose eglutės buvo renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Surinkti medeliai bus susmulkinami ir virs ekologišku biokuru, kuris bus panaudotas bendrovės vartotojų namams apšildyti.

Ginkūniškiai prie akcijos prisijungė pirmą kartą. Su prašymu atvažiuoti surinkti eglučių ir į Ginkūnus į „Šiaulių energijos“ vadovybę gyvenvietės gyventojų vardu kreipėsi Ginkūnų seniūnijos pirmininkas. Į prašymą buvo aktyviai sureaguota.

Šiauliuose eglutės dvi dienas buvo renkamos aštuoniose vietose: centrinėje miesto dalyje, Gytarių, Dainų ir Lieporių mikrorajonuose.  

Kasmet eglučių akcija sulaukia vis daugiau dalyvių, ypač šeimų su vaikučiais, kuriems už atneštas eglutes įteikiamos saldžios dovanėlės.

Pernai per dvi dienas surinkta apie dvi tonos eglučių, kurias susmulkinus ir pagaminus biokurą pagaminta apie 5 MWh šilumos energijos. 5 MWh – tai šilumos energijos kiekis, kurio šaltuoju laikotarpiu pakanka apie parą laiko tiekti šilumą 100 butų namui. Šiemet „Šiaulių energija” sulaukė prašymo priimti eglutes biokurui iš kitų kompleksiško eglučių surinkimo Šiauliuose organizatorių, todėl eglučių biokurui surinkta daugiau ir bendrovės vartotojai pajus didesnę akcijos naudą.

 

 

« Atgal